Fun Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

US Open 2009

4 posters

Go down

US Open 2009 Empty US Open 2009

Post by Lazicy 2009-07-16, 10:20

Blizi nam se Otvoreno prvenstvo sjedinjenih drzava, kakve su vase procene ko bi mogao da osvoji u moskoj i zenskoj konkurecniji, budite objektivni.

Po mojim razmisljanjima turnir osvajaju ili Federer ili marej u muskoj konkurenciji, jer su njih dvojica u najboljoj formi, sad se djokovic vraca polako ali nije to jos to, mozda bi nadal mogao da pomrsi malo racune, ali neverujem i nesto vise. On je ipak izvan forme zbog povrede kolena, znate da je propustio wimbledon zbog toga.

U zenskoj konkurenciji sve je moguce, ali tu je po meni favorit Kuznjecova, odgovara joj podloga, u formi je... Sestre williams jesu u formi, ali im ne lezi ova podloga.


Toliko od mene, nadam se da nisam smorio Very Happy
Lazicy
Lazicy
Administrator
Administrator


https://fun-online.forumotion.net

Back to top Go down

US Open 2009 Empty Re: US Open 2009

Post by CrNaC 2009-07-17, 12:43

U muškoj se nadam da će biti u finalu Federer i neko iznenađenje...kao na Rolan Garosu što je bio Soderling,Australien Openu onda Tsonga.....tako osećam i sada možda Kiefer,Sela,Kohlscheiber,Soderling i tako ti.....Federeru je Wibledon dao samopouzdanja,ali ipak je TRAVA podloga koja mu najviše odgovara....ovo je prilika možda da Nole povrati formu,i da uradi nešto značajnije ovog puta...Ferrer sam uveren da će ispasti u prvom kolu jer on samo na šljaci ume da igra! xD

"Kod žena" ja misim da će jedna od sestara Williams da osvoji,jer su sad u formi,a svi znaju kako one igraju kad dođe Grand Slam....Kuznjecova je vratila formu ali po tradiciji Grand Slamovi joj nisu jača strana.....Safinu je možda iznervirala ona ironična izjava Serene kako je Dinara bez ijednog osvojenog Grand Slama na prvom mestu(a Serena ih se naosvajala!)....pa će sada u inat da da sve od sebe,kako bi osvojila US....ali Safina je nekako bolja na šljaci.........videćemo....
CrNaC
CrNaC
Moderator
Moderator


Back to top Go down

US Open 2009 Empty Re: US Open 2009

Post by Lazicy 2009-08-30, 10:23

Evo sutra pocinje, jedva cekam Smile
Lazicy
Lazicy
Administrator
Administrator


https://fun-online.forumotion.net

Back to top Go down

US Open 2009 Empty Re: US Open 2009

Post by Laxy 96 2009-08-30, 10:24

I ja isto...XP
Laxy 96
Laxy 96
Moderator
Moderator


Back to top Go down

US Open 2009 Empty Re: US Open 2009

Post by Lazicy 2009-08-31, 09:55

US Open 2009 Us_open

Izvuceni su paravi tj. obavljen je zdreb. Ja sam uploadovao na rapidshare.

Evo linkova sa kojih mozete skinuti. Morate imati instaliran Adobe Reader da bi sta videli ovaj dokument.

Muski zdreb:

Code:
http://rapidshare.com/files/273744302/msdraw.pdf

Zenski zdreb:

Code:
http://rapidshare.com/files/273744832/wsdraw.pdf
Lazicy
Lazicy
Administrator
Administrator


https://fun-online.forumotion.net

Back to top Go down

US Open 2009 Empty Re: US Open 2009

Post by MirexX 2009-09-02, 21:07

Ana i Tipsarevic ispali bas mi je zao.
MirexX
MirexX
Standardni član
Standardni član


Back to top Go down

US Open 2009 Empty Re: US Open 2009

Post by CrNaC 2009-09-02, 21:58

Bravo Nole!
Laganica protiv Ljubicica....
sad igraju Nadal-Gasquet,i čudim se koliko je Gasquet samo nazadovao...od nekad tenisera koji je uvek bio u top 10,do nekog koje tamo na nekom 30. mestu i koji ne može ni prvi servis da pogodi....c,c,c,c
CrNaC
CrNaC
Moderator
Moderator


Back to top Go down

US Open 2009 Empty Re: US Open 2009

Post by Lazicy 2009-09-05, 12:28

Ispali svi osim Novaka u singlu. PU!
Lazicy
Lazicy
Administrator
Administrator


https://fun-online.forumotion.net

Back to top Go down

US Open 2009 Empty Re: US Open 2009

Post by CrNaC 2009-09-05, 12:31

Zao mi je sto je Troicki ispao,ali dobro,ovo je solidan uspeh za njega....
A sto se tice Noleta,nadam se da će stici do kraja a usput oduvati onog napaljenog Britanca Murraya....
AJMO NOLE!!!
ZA SRBIJU!
CrNaC
CrNaC
Moderator
Moderator


Back to top Go down

US Open 2009 Empty Re: US Open 2009

Post by Lazicy 2009-09-10, 11:50

Novak u polufinalu!

US Open 2009 Nole-v

Autor: Blic Online | Foto:AFP | 10.09.2009. - 00:43

Novak Đoković se plasirao u svoje treće vezano polufinale US Opena posle zaslužene pobede nad Fernandom Verdaskom rezultatom 7:6 (2), 1:6, 7:5, 6:2, za nešto više od tri sata igre. Najbolji teniser Srbije će u plasman za novo njujorško finale ponovo igrati protiv Rodžera Federera, koji je bio bolji od Robin Soderlinga - 6:0, 6:3, 6:7 (6), 7:6 (6).

Četvrti teniser sveta je smireno otvorio meč protiv veoma agresivnog Španca, koji je žestokim vinerima stigao do brejk lopte na početku meča. Kao i Novak, Verdasko je propustio početnu priliku, a onda je u finišu prvog seta stigao do šanse da povede sa 1:0. Ipak, Novak se izvukao iz neugodne situacije i posle 15:40 uspeo da sačuva servis za 5:5. Prvi set je otišao u taj-brejk, gde je u svom stilu Novak vodio glavnu reč.

Prvi mini brejk napravljen je za 3:1, a Đoković je posle toga lagano spakovao 13. gem za vođstvo od 1:0 u setovima – 7:2.


Verdasko je i na startu drugog seta stigao do brejk lopte, a za razliku od prvog dela igre, ovog puta je uspeo i da je realizuje za 2:1. Španac je cementirao prednost za 3:1, a onda nastavio u žestokom ritmu i potpuno oduvao Novaka iz drugog seta! Snažni udarci levicom su doneli ekspresno izjednačenje - 6:1 za samo 34 minuta.

US Open 2009 Verdasko-lozana-vr

Đokoviću je pauza mnogo više prijala. Prekinuo je niz od tri ispuštena servisa u trećem setu, a ubrzo je stigla i dugo čekana šansa - dve brejk lopte u nizu.
Novak je posle nešto manje od dva sata igre konačno stigao do svog prvog brejka i poveo sa 3:2. Međutim, to nije bilo dovoljno, jer se Verdasko brzo i prilično lako vratio - 3:3. Ravnoteža je trajala do 11. gema, kada je uz dve velike greške rivala Nole stigao do novih 15:40.
Španac je uspeo da izvuče te fleke, ali posle velikog auta na novoj brejk lopti nije bilo nazad - 6:5 za Novaka, koji je zatim bez mnogo problema vratio i prednost u setovima - 2:1 - 7:5

Španac nije odustajao od svoje agresivne igre ni u četvrtom setu, a tada ga je na kraće poene primoravala i povreda. Novi niz Verdaskovih grešaka je Novaku praktično poklonio brejk za 2:1, posle čega je najbolji srpski teniser i definitivno prelomio meč. "Đus", fantastičan poen i as za 3:1 su pokazali da Verdasko neće imati snage da nastavi. U preostalih desetak minuta su gledani Novakova rutina i častan oproštaj Španca od publike u Njujorku.

Novak će u svom prvom grend slem polufinalu ove sezone igrati protiv Rodžera Federera, a na drugoj strani žreba su dueli Rafael Nadal - Fernando Gonzales i Marin Čilić – Huan Martin del Potro.

US Open 2009 Nole-x

To nole care! winner
Lazicy
Lazicy
Administrator
Administrator


https://fun-online.forumotion.net

Back to top Go down

US Open 2009 Empty Re: US Open 2009

Post by CrNaC 2009-09-10, 19:25

Bravo Nole!
Samo hrabro do finala!
CrNaC
CrNaC
Moderator
Moderator


Back to top Go down

US Open 2009 Empty Re: US Open 2009

Post by Lazicy 2009-09-10, 21:13

Sada federer hm tesko ali nadam se najboljem Wink
Lazicy
Lazicy
Administrator
Administrator


https://fun-online.forumotion.net

Back to top Go down

US Open 2009 Empty Re: US Open 2009

Post by Lazicy 2009-09-13, 13:00

Evo neke momente sa meca serena - claisters na kraju dobila claisters

Evo malo dogadjaja sa meča:

Drugoj igračici svijeta je na drugi servis pri meč-lopti dosuđen prijestup na što je ona potpuno izgubila živce i počela urlati na linijsku sutkinju.
- Kunem se Bogom da ću uzeti ovu lopticu i nagurati ti je u grlo. Čuješ li me? Kunem se Bogom - prenose navodne Serenine riječi američki mediji. Linijska je sutkinja, dakako, odmah otišla do glavnog suca kojem nije preostalo drugo nego dodijeliti američkoj tenisačici kazneni poen, budući da je već ranije zaradila prvu opomenu zbog lomljenja reketa.
- Nisam joj prijetila. Iskreno, ne sjećam se više što sam joj rekla - izjavila je kasnije Serena na konferenciji za novinare, a na pitanje zaslužuje li sutkinja ispriku, odgovorila je:
- Ispriku? Od mene? Pa koliko ljudi viče na linijske suce? Ne znam koliko sam to puta vidjela. Cijelu mi godinu nije dosuđen nijedan prijestup, a na ovom turniru mi odjednom to stalno sude. - ljutita je bila američka tenisačica.

Video:



ovo nije normalno, kako je ova serena odvratna. PU!
Lazicy
Lazicy
Administrator
Administrator


https://fun-online.forumotion.net

Back to top Go down

US Open 2009 Empty Re: US Open 2009

Post by Lazicy 2009-09-14, 07:15

Magični Federer ponovo bolji od Novaka


US Open 2009 Novakd-v

Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale US Opena posle novog poraza od Rodžera Federera na terenima Flašing Medouza - 7:6 (3), 7:5, 7:5, za 154 minuta veoma zanimljive igre.

Najbolji teniser Srbije je u sva tri seta imao prilike da treći susret u poslednje tri godine US Opena protiv Švajcarca učini zanimljivijim, ali je Fedeks slično finalu iz 2007. bio taj koji je osvajao ključne lopte. Vrh mrežice je na kraju drugog seta je definitivno izbacio Novaka iz ritma, a posle ipak zasluženih 2:0 za sjajnog Federera nije bilo prostora za povratak u meč i bilo je sasvim jasno da će najbolji teniser sveta nastaviti impresivan niz pobeda u Njujorku. Federer je stigao do 41. vezanog trijumfa, a sutra će protiv Del Potra imati priliku da veže i šestu titulu na US Openu, ukupno svoj 16. grend slem.


Na startu susreta se to činilo ipak nešto daljim. Novak je sigurno krenuo u meč, neuobičajeno agresivno i veoma sigurno na servisu. Federer je odgovarao na svoj način, a zatim je u 5. gemu doveo prvi put Novaka u neprijatnu situaciju - 15:40. To je samo poslužilo da Đoković pokaže zrelost i smirenost. Vezao je četiri poena za 3:2 i hladnokrvnom odgovoru dodao i prvi brejk na meču - 4:2! Ipak, došao je red na onu drugu stranu. Novak je praktično poklonio ribrejk rivalu i to uz dvostruku servis grešku pri rezultatu 15:40 - 4:3.
Švajcarac je lagano krenuo u potpuni preokret, a imao je priliku da ga kompletira već u 11. gemu. Novak je spasao jednu brejk loptu, a zatim nije dozvolio da ga iz ritma izbace dve loše odluke glavnog sudije. Đokovićev jak servis je završio na liniji, Federer je ramom nekako zakačio lopticu, ali je usledila korekcija sudije. Ni uspešan "čelindž" nije bio dovoljan za poen, već je Novak morao ponovo da servira za 6:5.
Prvi set je ušao u taj-brejk, koji je bez mnogo problema pripao Federeru. Prvi mini brejk je viđen za 4:2, a novi za 6:3 je definitivno rešio taj deo igre - 7:6 (3) i 1:0 posle 55 minuta igre.

US Open 2009 Fedexw-vr

U drugom setu su servisi čuvani do samog kraja, a Novak nije uspeo ni jednom da priđe bliže brejku od 0:30. Oba tenisera su po jednom bila u toj situaciji do rezultata 3:3, kada se činilo da bi set mogao da bude prelomljen. Viđeno je pregršt lepih poena i sjajno kretanje sa obe strane terena, ali je gem ipak je završen u korist servisera Federera. Novak je ostao smiren posle propuštene prilike da napravi nešto više i uzvratio je mnogo bržim gemom za 4:4.
Nešto kasnije osim sjajnim potezima publiku je Novak na noge digao i malim performansom na mreži. Nekako je uhvatio četiri Fedeksova forhenda na mreži, nalik treningu, a kada više nije mogao, okrenuo je leđa i sačekao da Švajcarac završi poen. Federer se kao i nekoliko puta do tada osmehnuo, a Đoković je definitivno povratio sve simpatije njujorške publike
Međutim, to mu nije bilo dovoljno da odvede drugi set u taj brejk. Federer je u sledećem gemu uz malo svoje magije stigao do prvih brejk lopti, a druga je i pre nego što je iskorišćena rešila set.
Federer je uhvatio tešku, nisku lopticu u trku, ona je zakačila vrh mreže i prevarila Novaka, koji je metar dalje čekao da je plasira u teren. Sreća nije bila potrebna najboljem teniseru sveta u narednom poenu - slajs, a zatim dva brutalno precizna forhenda donela su mu prednost od 2:0 posle sat i 46 minuta igre.


Prvih osam gemova trećeg seta nisu mnogo iskakali iz dotadašnjeg ritma, a Novak je u dugom čekanju na svoje brejk lopte morao da dva puta "čupa" svoj servis. Neočekivano, posle skoro dva sata igre i dvostruke greške Federera (!), Đoković je konačno stigao do prilika da oduzme servis protivniku i to dve vezane. Na prvoj je imao šansu za napad, ali je Fedeks pročitao taj forhend i otvorio seriju od četiri vezana poena za 5:4. Što je mnogo bitnije za njega, definitivno je otklonio šanse da Novak produži meč.
Ubrzo je stigla potvrda, novi brejk i najbolji pokazatelj protiv koga je Đoković igrao - neverovatan udarac kroz noge, koji je sam Fedeks posle meča nazvao "možda i najboljim u karijeri".

US Open 2009 Novakl-v

Na kraju, Novak je pružio veoma dobru partiju, imao je svoje prilike, ali je njegov protivnik u tim trenucima, kao i mnogo puta u svojoj karijeri uvek znao šta da radi. Uz mnogo više iskustva, mrvicu sreće, ali i ponekad nestvarnog umeća Federer je zasluženo održao maksimalan skor protiv Novaka na US Openu, a ukupan povećao na 9:4.
Lazicy
Lazicy
Administrator
Administrator


https://fun-online.forumotion.net

Back to top Go down

US Open 2009 Empty Re: US Open 2009

Post by CrNaC 2009-09-14, 07:22

Nisam gledao do kraja mec,samo prva dva seta....šteta za Noleta!
Ali opet,ono sto raduje,je da polako vraca formu....
CrNaC
CrNaC
Moderator
Moderator


Back to top Go down

US Open 2009 Empty Re: US Open 2009

Post by Lazicy 2009-09-19, 09:33

Osvojio Del Potro

Strax Lockuj ovo i salji u trash
Lazicy
Lazicy
Administrator
Administrator


https://fun-online.forumotion.net

Back to top Go down

US Open 2009 Empty Re: US Open 2009

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum