Fun Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Wimbledon 2009

5 posters

Go down

Wimbledon 2009 Empty Wimbledon 2009

Post by Lazicy 2009-06-19, 22:52

19. jun 2009. | Izvor: B92, Beta
Bagdatis ne igra na Vimbldonu

Wimbledon 2009 8650401364a3bd62c587d4825798946_big

Kiparski teniser Markos Bagdatis saopštio je da neće igrati na predstojećem gren slemu u Vimbldonu zbog povrede kolena.

Kipranina, koji trenutno zauzima 95. mesto na ATP listi, na turniru će zameniti slovački teniser Karol Bek, 143. teniser sveta. Bagdatis je 2006. godine poražen u polufinalu Vimbldona od Rafaela Nadala sa 3:0, po setovima 6:1, 7:5, 6:3, a ove godine bi se u prvom kolu turnira u Londonu sastao sa 21. nosiocem Špancem Felisijanom Lopezom.

18. jun 2009. | Izvor: B92
Monfis odustao od Vimbldona

Wimbledon 2009 21328451724a38c9c8cbf6e027963259_big

Francuski teniser Gael Monfis neće učestvovati na Vimbldonu zbog povrede zgloba na ruci, saopštili su organizatori trećeg grend slem turnira u sezoni.

Monfis, 14. teniser sveta, zbog povrede zgloba morao je da odustane od meča sa Belgijancem Stivom Darsisom, u osmini finala turnira u Kvins klubu u Londonu prošle nedelje.

Njegovo mesto u žrebu za Vimbldon zauzeće "srećni gubitnik" (laki luzer) iz kvalifikacija.

19. jun 2009. | Izvor: B92
Ana sa Hradeckom, JJ sa Gerges

Wimbledon 2009 4929123314a3ad9c4db305654936638_big

U Londonu je obavljen žreb za ovogodišnji Vimbldon i najteži posao, gledajući rejtinge, imaće Ana Ivanović koja se u prvom kolu sastaje sa Lusi Hradeckom.

Protivnica Ivanovićeve Hradecka je 57. igračica sveta i njih dve se do sada se nisu sastajale, dok u prvom kolu Jelena Janković igra protiv Julije Gerges, 92. na WTA listi. Dve najbolje srpske teniserke mogle bi da se sastanu u četvrtfinalu.

Jelenu u drugom kolu ceka O’Brajen, a u trećem kolu bi mogla da se igra protiv Sibil Bamer iz Australije. U osmini finala Jankovićeva bi mogla da se sastane sa Agneškom Radvanskom iz Poljske ili Kineskinjom Na Li.

Protivnica Ivanovićevoj u drugom kolu biće pobednica meča između Sare Erani iz Italije i Kanađanke Stefani Diboa, dok bi u trećem kolu mogla da se sastane sa Samantom Stosur iz Australije ili Jelenom Dokić. U slučaju prolaska u osminu finala moguća protivnica 13. teniserki sveta bila bi Venus Vilijams, braniteljka titule na Vimbldonu.

Novak Đoković na Vimbldonu startuje protiv Francuza Žulijena Benetoa, sa kojim se sastajao tri puta, ostvarivši dve pobede, a već u trećem kolu bi mogao da se sastane sa Jankom Tipsarevićem. Tipsarević se na startu turnira sastaje sa Čehom Janom Hernihom, 65. teniserom sveta, dok će protivnik Viktora Troickog u prvom kolu biti Brajan Dabu iz Argentine.

U drugom kolu Đoković bi mogao da igra sa pobednikom meča između Amerikanca Majkla Janija i Simona Grola iz Nemačke, dok je moguć protivnik Tipsarevića u drugom kolu pobednik susreta između Amerikanca Mardija Fiša i Serhija Rotmana iz Argentina. Ako u trećem kolu dođe do susreta srpskih tenisera pobednika bi u narednom kolu mogao da očekuje duel sa Špancem Tomijem Robredom, dok bi ga u četvrtfinalu potencijalno čekao Huan Martin del Potro iz Argentine.

Đoković se nalazi na istoj strani žreba sa Rodžerom Federerom, dok su na drugoj strani Rafael Nadal i Endi Mari. Federerov protivnik u prvom kolu biće Jen Hsun Lu, Nadal sastaje sa Arno Klemonom, dok Mari se u prvoj rundi igra sa Amerikancem Robertom Kendrikom.

Po renkingu treći teniser Srbije Troicki bi u drugom kolu igrao sa pobednikom duela između Amerikanca Tejlora Denta i Danijela Himeno-Travera iz Španije, a u trećem kolu bi mu potencijalni protivnik bio Mari.

U konkurenciji dublova Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor biće drugi nosioci i u prvom kolu ih očekuje susret sa Italijanima Simonom Bolelijem i Andreasom Sepijem.

U drugom kolu srpsko-kanadski dubl bi mogao da se sastane sa pobednikom meča između Austrijanaca Julijana Noula i Jirgena Melcera i Ameikanaca Sema Kverija i Roberta Kendrika, dok bi u trećem kolu potencijalni protivnici mogli da budu 13. nosioci Čeh František Čermak i Mijail Martinak iz Slovačke.

Troicki će na Vimbldonu u dublu igrati u paru sa Nemcem Kristoferom Kasom, i njih dvojica se u prvom kolu sastaju sa Rusima Igorom Kunjicinim i Dmitrijem Tursunovim. U drugom kolu srpski i nemački teniser bi mogli da se sastanu sa Brazilcima Andreom Saom i Marselom Melom, a u narednom kolu potencijalni protivnici bi mogli da im budu Poljak Lukaš Kubot i Oliver Marah iz Austrije, a ako prođu treće kolo mogli bi da se sastanu sa Zimonjićem i Nestorom.

Dušan Vemić i Nemac Miša Zverev u prvom kolu turnira u dublu sastaju se sa prvim nosiocima Bobom i Majkom Brajanom, dok će Janko Tipsarević u paru sa Špancem Nikolasom Almagrom igrati protiv dvojice Rumuna Andreja Pavela i Horija Tekaua.

Najprestižniji teniski turnir moćićete da pratite na televiziji B92.

19. jun 2009. | Izvor: B92, Independent
'Lista sumnjivih' na Vimbldonu?

Wimbledon 2009 4929123314a3ad9c4db305654936638_big

Engleski Independent objavio je da će organizatori ovogodišnjeg teniskog turnira na terenima Vimbldona "pažljivo pratiti igru" bar šestorice tenisera.

Igrači čija se imena ne navode nalaze se na 'listi za posmatranje' zbog nekih neočekivanih rezultata koje su postizali prethodnih godina a među sumnjivima bi moglo da se nađe 12 igrača od kojih su neki plasirani u prvih 50 na ATP listi.

Independent navodi i da je jedan gledalac iz Rusije uhapšen u Holandiji jer se ilegalno kladio na terenu za vreme meča Oskara Ernandeza iz Španije i Austrijanca Danijela Kelerera.

Independent navodi da je predsednik ATP Adam Helfant izjavio da je "od januara 2008. godine ATP tur, Gren slem turnire i VTA tur prati posebna jedinica za zaštitu integriteta tenisa koju vodi Džef Ris."

"Sve što im je u opisu posla oni rade i mi nemamo nameru da komentarišemo bilo kakve optužbe ili navode medija", rekao je Helfant a preneo Independent.

Prema pisanju Independenta na listi igrača čiji će mečevi biti posebno praćeni su "teniseri iz Rusije, Argentine, Italije, Španije i drugih država".

19. jun 2009. | Izvor: B92
Nadal se povukao sa Vimbldona!

Wimbledon 2009 8717144764a22ab7300a91800556332_big

Prvi teniser sveta Španac Rafael Nadal neće braniti titulu na predstojećem Vimbldonu pošto nije uspeo da se oporavi od povrede kolena.

Španski teniser, koji od eliminacije sa Otvorenog prvenstva Francuskke prošlog meseca ima konstantnih problema sa kolenima, testirao je tokom ove nedelje svoju fizičku spremnost na dva kontrolna meča, u kojima je poražen, pa je rešio da se ipak povuče sa trećeg gren slema sezone. “Na žalost ove godine neću moći da nastupim na Vimbldonu”, rekao je Nadal na konferenciji za štampu.

Nadal je prvi teniser koji neće braniti titulu na Vimbldonu posle Hrvata Gorana Ivaniševića koji 2002. godine nije nastupio u Londonu.

Treći gren slem sezone igra se za ukupni nagradni fond od 12.550.000 miliona funti.

18. jun 2009. | Izvor: B92, Večernje novosti
Ana: "Mogu da osvojim Vimbldon"

Wimbledon 2009 9269337804a36ab7bcf73e134531279_big

Srpska teniserka Ana Ivanović izjavila je da je u stanju da osvoji Vimldon.

Treći gren slem sezone počinje u ponedeljak (TVB92), a Ivanovićeva misli da ima igru koja je potrebna da bi se osvojio jedini gren slem na travatoj podlozi. „Na dobrom sam putu da se vratim na vrh i da ponovo osvojim neki grend slem. Možda se to desi već na Vimbldonu, ko zna...“, rekla je Ana Ivanović engleskim novinarima.

Prošlog leta Ana je stigla u London kao pobednica “Rolan Garosa”, najbolja teniserka sveta i prvi nosilac Vimbldona. Od tada do danas sve se okrenulo naopako...

„Jedno je sigurno, moj veliki san je da osvojim Vimbldon i smatram da imam igru s kojom to mogu da ostvarim. Bitno je samo da idem postepeno, meč po meč, a ne da me ponese dobra igra pa da odmah počnem da razmišljam o tome kako će se sve završiti. To mi se već više puta dogodilo i koštalo me eliminacije u trenucima kad sam najmanje očekivala. Od sada ću pokušati da to promenim, radim na psihološkoj pripremi i znam da će i rezultati doći. Oni su tu, iza ćoška, samo treba da postignem veću kontrolu nad koncentracijom i uvek mislim samo na meč koji igram. Ništa dalje od toga“, uverena je Ivanovićeva.

Jedna od bitnih karika na putu povratka na svetski vrh je i trener. Posle samo četiri meseca raskinuta je saradnja sa Kregom Kardonom, a privremeno s Anom radi Daren Kejhil, trener kojeg je angažovao “Adidas”.

„Daren će biti tu narednih nekoliko nedelja, ali meni je potreban trener na duže staze. S obzirom na to da verujem da imam još neiskorišćenog potencijala, želim da nađem pravog stručnjaka koji će moći da me pogura napred i od koga ću naučiti nešto novo kad god izađem na teren. Zato i neću da žurim s donošenjem odluke“, poručila je naša teniserka.

17. jun 2009. | Izvor: B92, Beta
Mari na Vimbldonu u retro opremi

Wimbledon 2009 21066901044a39635cbb977587681337_big

Britanski teniser Endi Mari pripremio je specijalnu retro opremu za ovogodišnji Vimbldon koji počinje sledeće nedelje.

Mari želi da postane prvi Britanac koji je pobedio na tom grem slemu još od 1936. godine, a to će pokušati da postigne u odeći modne kuće Fred Peri, nazvane po Britancu koji je pre 73 godine osvojio Vimbldon. Mladi Britanac će igrati u potpuno beloj majici i belom šorcu što je bilo obavezno po nekadašnjim pravilima turnira, a ispod znaka kompanije imaće izvezene svoje inicijale ’AM’.

Kompanija Fred Peri je navela u svom saopštenju da je odeća inspirisana majicama koje je Fred Peri posebno dizajnirao za klijente i prijatelje poput Džona Kenedija i Bili Džin King.

"Već sam je isprobao na terenima i jedva čekam da je obučem na Vimldonu sledeće nedelje. Nadam se da ću jednog dana poći stopama Freda Perija i ponoviti njegov uspeh na Vimbldonu", naveo je u saopštenju teniser koji će biti treći nosilac na turniru.

Fred Peri, koji je najbolji britanski teniser svih vremena, osvojio je tri uzastopna Vimbldona od 1934. do 1936. godine. U svojoj karijeri on je trijumfovao na sva četiri grend slem turnira. Pored toga, tri puta je pobeđivao na US Openu i bio svetski prvak u stonom tenisu. Peri je preminuo 1995. godine.

17. jun 2009. | Izvor: B92, zvanični sajt
Federer: "Bolji sam nego ikad"

Wimbledon 2009 3357281884a3913d1d2f63976537558_big

Posle osvajanja trofeja na Rolan Garosu, Rodžer Federer je uveren da će moći i da povrati slavu na Vimbldonu i porazi večitog protivnika Rafaela Nadala.

Federer, koji je prošle godine na Rolan Garosu upravo od Nadala u finalu poražen 6:1, 6:3, 6:0, ove godine imao je lakši zadatak, pošto je svetski broj jedan izgubio od Robina Soderlinga, kojeg je Federer potom pobedio u finalu. Švajcarac, kome je ovo bio rekordni, 14. Gren slem trofej, veruje da će sada igrati sa manje pritiska i da može da osvoji još titula.

"Osećam da sam definitivno postao veći muškarac u proteklih par godina, pošto se više ne plašim mečeva od pet setova. Mogu da podnesem pritisak", rekao je Federer, koji je tek šesti teniser kome je pošlo za rukom da osvoji sva četiri Gren slema.

"Drago mi je da sam morao da pokažem malo borbenosti i dobro je što sam iskazao i taj kvalitet, pošto su pre toga svi bili navikli na moju dominaciju. Lepo je znati da mogu stvari da rešavam i na drugačiji način", dodao je Švajcarac.

Dvadesetsedmogodišnji teniser sada se okreće Vimbldonu.

"Sada razmišljam samo o Gren slemovima, pošto smo na pragu Vimbldona. Ova dva meseca sezone na šljaci i travi su ključna, i ako tu igrate najbolje, onda ćete i poboljšati plasman. Biće veoma teško vratiti se na prvo mesto, jer je Rafa odličan i jer osvaja mnogo turnira, ali mislim da sam sada, pošto sam osvojio Rolan Garos, korak bliži tome", objasnio je Federer.

Bivši svetski broj jedan je naglasio i da je glavni favorit za osvajanje Vimbldona.

"Da, zaista mislim da sam favorit, ako se uzmu u obzir moji prošli uspesi. Prošle godine sam bio veoma blizu, i u Londonu se osećam kao kod kuće. Ne želim da uvredim druge igrače, ali mislim da je tenis moja igra. Imam pravi mentalni pristup i imam iskustvo da trijumfujem na Vimbldonu još mnogo puta", zaključio je Švajcarac.
Lazicy
Lazicy
Administrator
Administrator


https://fun-online.forumotion.net

Back to top Go down

Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009

Post by Lazicy 2009-06-19, 22:53

Uzima Rodja ovo lagano, Nadal otkazao ucesce, a ne vidim ko osim njega moze da ga iznenadi na travi.
Lazicy
Lazicy
Administrator
Administrator


https://fun-online.forumotion.net

Back to top Go down

Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009

Post by Comy 2009-06-19, 23:27

Djokovic , xD

JEDVA CEKAM
Comy
Comy
Administrator
Administrator


Back to top Go down

Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009

Post by CrNaC 2009-06-19, 23:36

Nole je u lošoj formi tako da ne verujem da će on osvojiti......Roger bi mogao ovo da osvoji....Wimbledon ove godine je oslabljen skroz!!!!!!
Neće oni ove godine zaraditi novca!!!!!!!Biće mala prisutnost,........
CrNaC
CrNaC
Moderator
Moderator


Back to top Go down

Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009

Post by Lazicy 2009-06-20, 17:56

Vimbldon na B92, godina prva...
19. jun 2009. | Izvor: B92

U ponedeljak 22.juna, TV B92 debituje sa pokrivanjem najvećeg teniskog turnira na planeti.

Wimbledon 2009 4929123314a3ad9c4db305654936638_big

Želimo da gledaocima na najbolji način prenesemo atmosferu i emocije, glamur i šarm, tradiciju i jedinstvenost ovog vrhunskog događaja.

Svakog dana trajanja turnira, emitovaćemo dve polusatne emisije, "Studio Vimbldon", u kojima ćemo emitovati ekskluzivni materijal sa lica mesta, najavljivati i analizirati mečeve, ali i podsećati se zlatnih momenata iz bogate istorije Vimbldona. Prva studijska emisija počinje u 12.30, a druga u 23.30.

Kompletan televizijski program podređen je VImbldonu, pa ćemo u sendviču studijskih emisija uživati u direktnim prenosima. U nedelju 28. juna, kada prema tradiciji, nema odigravanja mečeva, emitovaćemo snimak epskog polufinalnog duela iz 1986. godine između Bobe Živojinovića i Ivana Lendla.

Na put kreću naši komentatori i snimateljska ekipa, a posetioci sajta uživaće, kao i prošle godine, u internet specijalu.

Naravno, srca će nam kucati za jednu Anu, dve Jelene, jednog Novaka, Viktora, Janka i Nenada i nadajmo se bar jednom trofeju, makar ga delili i sa Danielom Nestorom...

sportska redakcija B92
Lazicy
Lazicy
Administrator
Administrator


https://fun-online.forumotion.net

Back to top Go down

Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009

Post by Ben Linus 2009-06-20, 18:25

Nadam se da ce mi se Rafa oporaviti,i razbiti ona dva gey-a!
Ben Linus
Ben Linus
Moderator
Moderator


Back to top Go down

Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009

Post by Lazicy 2009-06-20, 18:50

Tvog rafe nema na Wimbledonu! Very Happy
Lazicy
Lazicy
Administrator
Administrator


https://fun-online.forumotion.net

Back to top Go down

Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009

Post by CrNaC 2009-06-20, 18:51

Ben Linus wrote:Nadam se da ce mi se Rafa oporaviti,i razbiti ona dva gey-a!

Neće Rafa biti na Wimbledonu,sad je to sigurno!!! Sad
CrNaC
CrNaC
Moderator
Moderator


Back to top Go down

Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009

Post by Ben Linus 2009-06-20, 20:51

JBG!Jedini nacin da neko drugi uzme titulu!JBG,imao je 4000 prednosti,a sada ce imati 1000!
Ben Linus
Ben Linus
Moderator
Moderator


Back to top Go down

Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009

Post by Filip991 2009-06-20, 23:35

Ja navijam za Mareja i Djokovica!
Filip991
Filip991
Početnik
Početnik


Back to top Go down

Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009

Post by CrNaC 2009-06-22, 18:37

Andreas Seppi iznenadio Blakea!!!!!!
Blake ispao....... Surprised Smile Tooo
CrNaC
CrNaC
Moderator
Moderator


Back to top Go down

Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009

Post by Comy 2009-06-22, 19:30

Djokovic gubi sa 1:0 u setovia dok se igra tiebreak u kome je 2:1 za Djokovica

Nadam se da ce pobediti ali i bilo bi glupo da nece, zato sto je to tek 1. kolo
Comy
Comy
Administrator
Administrator


Back to top Go down

Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009

Post by Lazicy 2009-06-22, 19:59

vraca se!


FEDERER POBEDIO Tooo
Lazicy
Lazicy
Administrator
Administrator


https://fun-online.forumotion.net

Back to top Go down

Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009

Post by CrNaC 2009-06-22, 21:35

Nole pobedio!!!! Tooo
Bilo je malo teško,i nadam se da ga ovaj meč neće umoriti........
CrNaC
CrNaC
Moderator
Moderator


Back to top Go down

Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009

Post by Comy 2009-06-22, 21:49

Ma nole je carina ona najveca breeeee, posle gubitka sa 1:0 jos uspeo da špbedi???? Pa to nema nigde
P.s. I bilo je i ocekivano da ce pobediti, msm. to je prvo kolo tek!!!
Comy
Comy
Administrator
Administrator


Back to top Go down

Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009

Post by Comy 2009-06-23, 16:32

Jelena se mučila, Zimonjić i Nestor sigurni

Wimbledon 2009 Jj-reuters-v

Jelena Janković se plasirala u 2. kolo Vimbldona posle teške borbe i nekoliko oscilacija u meču sa Julijom Gerges – 6:4, 7:6 (0), za nepuna dva sata igre.

Slično kao i najbolji srpski teniser juče, najbolja srpska teniserka je uz dosta problema otvorila svoj ovogodišnji nastup na Vimbldonu. Iako je igra iz prvog seta najavila nešto lakšu pobedu "Džej Džej", neshvatljivi, ali i već uobičajeni padovi u igri su je naterali da se dobrano pomuči protiv nemačke teniserke.
Jankovićeva je prva morala da brani svoj servis i trebalo joj je skoro 15 minuta da pronađe pravi ritam. Kada je konačno pustila ruku i posle dva maratonska gema stigla do prednosti od 3:1, činilo se da će sve ići mnogo brže. Međutim, tako je bilo samo do rezultata 5:1, posle čega je Jelena potpuno stala i dopustila rivalki da stigne na samo poen od potpunog povratka u meč - 5:4 i 0:40. Gergesova nije uspela da stigne do izjednačenja, jer je sa druge strane mreže konačno stigao odgovor - dovoljno da Jelena završi prvi set rezultatom 6:4 posle 45 minuta igre.
U drugom setu se na brejk čekao šesti gem - Nemica je preuzela inicijativu i stigla do prednosti koju je zacementirala sigurnim servisom za 5:2. Ipak, Jelena se izvukla i uspela da odvede set u taj-brejk koji je konačno odigrala kako zna – 7:0, za plasman u drugo kolo, gde je očekuje duel sa Čehinjom Ivetom Benešovom, koja je eliminisala Britanku Keti O'Brajan - 6:2, 5:7, 6:4.
Iako su na teren izašli kada i Jelena, Nenad Zimonjić i Danijel Nestor su mnogo ranije završili svoj posao. Drugi nosioci su uspešno krenuli u odbranu titule na Vimbldonu lakom pobedom nad italijanskom kombinacijom Simone Boleli/Andreas Sepi - 6:2, 4:2.
Zimonjić i Nestor su odigrali rutinski meč, koji je završen posle manje od 50 minuta igre zbog predaje Italijana. Zimonjić i Nestor će u drugom kolu imati teži zadatak, jer ih očekuje bolji par iz duela Julijan Noul/Jirgen Melcer (Austrija) - Robert Kendrik/Sem Kveri (SAD).
Wimbledon 2009 Ziki-nestor-reuters-vr
Comy
Comy
Administrator
Administrator


Back to top Go down

Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009

Post by CrNaC 2009-06-23, 22:00

Ana spasla dve meč lopte i pobedila


Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u drugo kolo Vimbldona, pošto je posle velike borbe i dve spasene meč lopte pobedila Lusiju Hradecku 5:7, 6:2, 8:6.


Srpska teniserka je pri rezultatu 5:4 u trećem setu prva došla do meč lopte, ali se Hradecka izvukla, iskoristila psihološki pad Ivanovićeve i došla nadomak pobede. Prvu meč loptu Ana anulira servisom, drugu dobro izgrađenim poenom i smečom, da bi u poslednja dva gema izgubila samo jedan poen.
CrNaC
CrNaC
Moderator
Moderator


Back to top Go down

Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009

Post by Lazicy 2009-07-15, 23:54

Federer osvojio Tooo

Strax stavljaj lock
Lazicy
Lazicy
Administrator
Administrator


https://fun-online.forumotion.net

Back to top Go down

Wimbledon 2009 Empty Re: Wimbledon 2009

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum