Lazicy
Administrator

Post by CrNaC 2009-08-19, 15:21

Robles odustaje zbog povrede?
Olimpijski šampion u trci na 110m sa preponama Dejron Robles možda neće nastupiti u polufinalu Svetskog prvenstva u Berlinu zbog povrede tetive levog kolena.

Kubanac se namučio tokom kvalifikacija, pošto se u narednu rundu plasirao tek kao poslednji iz svoje kvalifikacione grupe. Robles je loše startovao i zakačio već prvu preponu zbog čega je većim delom trke zaostajao za rivalima. On je tek na kraju uspeo da se domogne polufinala, iza Jamajčanina Morisa Vinjala i Nemca Helga Švarcera, sa vremenom od 13.76 sekundi.

Robles je posle trke rekao da je tokom zime imao problema sa istom povredom, ali to nije uticalo na njegove rezultate tokom leta. Sprinter je pre dolaska u Berlin pobedio u svih devet trka u kojima je učestvovao.

"Povredu vučem još od februara, kada sam se povredio na mitingu u Francuskoj. Nisam siguran da li ću trčati u polufinalu, ne kažem da neću, ali ni da hoću. Razgovaraću sa trenerom i lekarima i videću kakve se mi šanse", rekao je Robles.

Takmičenje u Berlinu, takođe zbog povrede, propušta i jedan od najboljih svetskih atletičara u ovoj disciplini, Kinez Liu Ksijang.

Stvarno šteta zbog Roblesa...sećam se kako je još pre godinu dana razbijao u disciplini 110 m sa preponama,i bio mi jedan od omiljenih atletičara...... i gledao sam trku u četvrfinalu,bio je jedva treći....i odma sam znao da nešto nije uredu s njim...ili je pijan ili je povređen! xD
Nadam se da će kad se oporavi ponovo razbijati u svojoj disciplini...

Post by CrNaC 2009-08-19, 15:29

Aha jesam,ala dere......od ženskih ja za nju navijam....inače ja ne pamtim pre Berlina kad je bila prva na nekom jačem takmičenju....
Što je Bolt za muškarce,to je Sanya za žene...a i ona Jamajčanka Fraser je isto dobra....
CrNaC
CrNaC
Moderator
Moderator

Post by Lazicy 2009-08-19, 15:37

A topicka i topic, steta velika, mogli su nesto uraditi.
Lazicy
Lazicy

Post by CrNaC 2009-08-20, 20:59

Novi rekord "vanzemaljca" Bolta!!!! Tooo
19.19!!!!!!!!!!!!
Sad finalna trka 110 m hurldes men......sjuuu,koji finiš,sva trojica su u isto vreme kroz cilj!!!!

Post by CrNaC 2009-08-22, 14:40

Ben Linus wrote:Obozavam Bolt-a,najbolji je!

hahahaahah... Very Happy ...istina je!!!
CrNaC
CrNaC
Moderator
Moderator

Post by CrNaC 2009-08-23, 21:01

SP: Dominacija SAD na 4x400m

Poslednjeg dana Svetskog prvenstva u atletici u Berlinu podeljeno je 8 zlatnih medalja.

Kineskinja Hue Bai pobednica je maratona, dok su su američke štafete dominirale u trkama na 4x400 metara.

Ženska američka štafeta osvojila je zlatnu medalju u trci na 4x400 metara. Zlatnu medalju osvojile su Alison Feliks, Sanja Ričards, Debi Dan i Lašinda Demis. One su trku završile u vremenu od tri minuta, 17 sekundi i 83 stotinke. Srebrna medalja pripala je Jamajčankama, dok je bronza pripala reprezentaciji Rusije.

Američka ženska štafeta 4x400 metara osvojila je danas zlatnu medalju na prvenstvu sveta u atletici u Berlinu, ostvarivsi u cilju rezultat od tri minute 17 sekundi i 83 stotinke. Srebro je pripalo Jamajčankama sa 3:21,15, a bronza Ruskinjama u vremenu 3:21,64 minuta

8. Kuba 3:36.99

Dominaciju Amerikanaca na 400 metara potvrdila je i muška štafeta. Za SAD su trčali Diandjelo Tejlor, Džeremi Voriner, Keron Klement i Lašon Merit, a do zlata su došli u vremenu od dva minuta, 57 sekundi i 86 stotinki. Srebrnu medalju osvojila je reprezentacija Velike Britanije, a bronza je pripala selekciji Australije.

8. Nigerija 3:02.73

Etiopljanin Kenenisa Bekele osvojio je zlatnu medalju na 5.000 metara, pretrčavši stazu za 13 minuta 17 sekundi i devet stotinki.

Srebro je osvojio branilac titule iz Osake Amerikanac kenijskog porekla Bernard Lagat u vremenu 13:17,33, a bronza je pripala Kataraninu Džemsu Kvaliji Kuruiju u vremenu 13:17,78. Bekele je ovom pobedom postao prvi atletičar u istoriji svetskih prvenstava kome je pošlo za rukom da osvoji "duplu krunu" - na 10.000 i na 5.000 metara.

Svetski rekorder u ovoj disciplini (5000m) prelomio je trku dva kruga pre cilja, kada je preuzeo čelnu poziciju i uspeo da se do kraja odupre napadima Amerikanca Lagata, koji je u cilju zaostao svega 24 stotinke.

8. Metju Tehenkamp (SAD) 13:20,23

Pobednica trke na 1.500 metara odlučena je tek posle sudijske odluke. Prva kroz cilj prošla je Španjolka Natalija Rodrigez, ali tek pošto je 150 metara pre cilja odgurnula Etiopljanku Gebu Burku. Etiopljanka je pala na zemlju, dok se španska atletičarka probila na prvo mesto.

Petnaest minuta posle trke sudije su diskvalifikovale Rodrigezovu, a zlatnu medalju osvojila je atletičarka iz Bahreina Meriam Jusuf Džamal, rezultatom od 4 minuta, 3 sekunde, 74 stotinke. Srebro je pripalo Britanki Lizi Dobriski (4:03,75 minuta), a bronza Amerikanki Šenon Ruberi (4:04,18).

8. Natalija Jevdokimova (Rusija) 4:07,71

Južnoafrički atletičar Mbuleni Mulaudzi osvojio je zlatnu medalju u trci na 800 metara. Mulaudzi je trku završio u vremenu od jednog minuta, 45 sekundi i 29 stotinki. Srebrnu medalju osvojio je Kenijac Alfred Kiva Jego, a bronza je pripala Jusufu Sadu Kamelu iz Bahreina.

10. Jejmer Lopes (Kuba) 1:47.80

Zlato u bacanju koplja pripalo je Norvežaninu Andreas Torkildsen, rezultatom od 89,59 metara u drugoj seriji, što je ujedno i njegov najbolji rezultat ove sezone. Kubanac Giljermo Martinez osvojio je srebrnu medalju sa hicem od 86,41 metrom, dok je bronza pripala Japancu Jukifumiju Murakamiju (82,97).